Výrobky

3 tipy pro výběr tzv. capáčků


Říká se jim také botičky pro první krůčky. Malé nožky jsou ještě stále měkké, tudíž hodně zranitelné. Právě proto je tento typ obuvi jeden z nejvhodnějších. Jsou totiž super lehounké a ohebné. Bude se vám na nich rozhodně líbit, že se snadno nazouvají a můžete je tak použít vlastně kdekoli.Jejich cena se pohybuje od 250 Kč, ale rozhodně stojí za to. Kvalitu poznáte podle trvanlivosti, proto vybírejte velmi pečlivě.

batole

Čeho si tedy všimnout

·        Švy vně nebo uvnitř
Na první pohled se vám mohou zdát https://www.minisatnik.cz/v pořádku, ale přitom ploska může být příliš úzká. Vaše dítě tak bude stát pouze na vnitřních švech a to není vůbec dobré. Osvojí si tak nesprávný nášlap a držení těla. Přitom nesmí být příliš volné ani kolem nártu. Hlavní roli hraje především správně zvolená velikost, která zajistí dokonalé pohodlí a zdravý vývoj malé nožky.
Důležité jsou hlavně tyto čtyři míry: délka, šířka, oblouk nártu v nejvyšším místě (Jedná se o šířku přes nárt.) a délka nártu od špičky k holeni. Podle těchto údajů si uděláte konečný obrázek, zda vámi vybraný model je ten pravý pro vaše batole.
Zpočátku může váš brouček i špatně našlapovat, protože z fyziologického hlediska mají kotníčky tendenci padat směrem dovnitř. To se ale časem upraví, vždyť teprve trénuje. Možná budete muset i zvážit, zda jsou pro vás vůbec vhodné.
 
 
·        Jak sedí na patě
Patní část by měla být dostatečně vysoká a musí odpovídat minimálně výšce kotníku dítěte od podlahy. Přitom gumička nesmí být přišitá moc napevno, abyste ji mohli kdykoli vyměnit, povolit nebo přitáhnout.

čepičky

·        Jaký by měl být spodek capáčků
Zásadní je hlavně to, aby neklouzaly. To zajistí vnější materiál spodku. Na výběr máte hned z několika možností kůže, pogumování či podlepení pryží. Nebojte se informovat u prodejce, jaké materiály jsou vhodné do interiéru, a které do exteriéru, protože se použití může hodně lišit.
Zaměřte se také na roční období, kdy můžete nakoupit botičky s více vrstvami, aby lépe izolovaly od země.
Pamatujte přitom na to, že kvalita je tou nejlepší investicí do zdraví vašeho dítěte.

3 tipy pro výběr tzv. capáčků
Ohodnoťte příspěvek