Dům a byt

Australská hypotéka


Pod tímto názvem můžete najít poměrně nový finanční produkt. Jedná se samozřejmě o úvěr, protože se pořád pohybuje v hypotékách a ani zde není výjimka v základních principech.
Jasně dané pravidlo, že musíte ručit nemovitostí platí i nadále v tomto případě. Ovšem australská hypotéka se jeví jako poměrně neznámý finanční produkt a také je velice novodobý. Na finančním trhu se totiž objevil teprve až v roce 2012, takže se jedná opravdu o mladý produkt z pohledu financí.

minhce

Jaký je princip?
Jistě se ptáte, jaký je tedy princip australské hypotéky. Princip je velmi jednoduchý. Spočívá v tom, že čím více peněz zažádáte, tak tím získáte nižší úrokovou sazbu. Převratná novinka, nemyslíte? Vyplatí se zejména těm lidem, kteří zvažují, jestli jít do rizika a raději zvolit méně, nebo jestli raději přeplatit a zvolit vyšší částku k půjčení. Zde už nemusíte mít obavy. Můžete klidně zvolit vyšší částku, avšak s vědomím, že čím vyšší hodnotu půjčky jste zvolili, tím nižší bude váš úrok.

Podmínky

Australská hypotéka se může zažádat jako bezúčelná hypotéka a také jako účelná hypotéka. Obě varianty mají něco do sebe a záleží vždy na klientovi, jak si hypotéku bude chtít nastavit https://nebankovnihypoteky.net/australska-hypoteka/.
Bezúčelnou půjčku můžete použít na cokoliv, co si vzpomenete. Koupě automobilu, rekonstrukce bytu, stavba domu, vybavení domácnosti nebo jenom dovolená snů či vykoupení se z dluhů a exekucí. Bezúčelná půjčka má zkrátka mnoho výhod, které vám může nabídnout.
Naopak v případě účelné půjčky už musíte počítat s tím, že jde o účelnost. Tedy peníze musí být vynaloženy tím správným způsobem, za přesným účelem.

vila

Nepleťte si pojmy

Musíme si ještě říci, že s americkou hypotékou tento finanční produkt nesouvisí. Jedná se o úplně něco jiného, proto bychom si neměli plést názvy jako je americká hypotéka a australská hypotéka. U každého tohoto finančního produktu jsou jasně daná pravidla, která se musejí dodržovat a kterými se jednotlivé produkty vymezují.